Jak rozpoznat kusy hovězího masa a odkud pocházejí

Jak rozpoznat kusy hovězího masa a odkud pocházejí

Jaký je nejlepší kus masa? Velké množství z nás se ztratí, když se dostaneme do řeznictví, nebo dokonce do skoby. Tento článek rozlišuje různé typy a odkud pocházejí.

Rib-Eye nebo Chuck

Hurl a rib-eye jsou vyříznuty z podobného svalu. Hlavní rozdíl je v tom, že házení nemá v sobě kosti a je součástí ceny. Dochuťte solí a pepřem a vše je připraveno na grilování! Z části žeber 6-12 se odříznou žebro-oko a přemet. Na cheeseburgery se melou ozdoby a několik celých vykostěných košíčků. Žebro obsahuje krátká žebra a velká žebra.

T Bone a Porterhouse Steak

T bone a steaky porterhouse jsou zastaveny ze střední části. Vzhledem k obrovské velikosti a způsobu, jakým pocházejí z oblasti dvou nejcennějších kusů (krátký bok a svíčková), jsou T bone steaky z velké části považovány za možná nejkvalitnější steak. Porterhouse steaky jsou výrazně výjimečně ceněny z důvodu, že jsou větší. Steaky T bone a porterhouse jsou nejlepší pro rychlé, suché intenzivní vaření, jako je grilování nebo opékání. Neočekává se, že by delší doba vaření změkla maso. Stejně tak se vaří o to rovnoměrněji a díky kostnímu vedení intenzity se tolik nevysušuje.

Fold Steak

To připomíná obrovský steak sukně, takže je tlustší. Je to z větší části větší, takže opravdu skvělé pro setkání. Svaly probíhají po celém těle, takže plánovat řez křížem proti zrnu řezat do oblastí. Pro fajitas se většinou používá standardní steak sukně. Fold steak pochází ze základního svíčkového řezu. Je to z větší části křehký steak – někdy se mu říká svíčková. To je tu a tam zaměněno za hold steak, protože oba jsou krájené.

Tri-Tip

Jak se dalo očekávat, trojitý hrot je třístranný. Je také ideální pro setkání. Buďte však obezřetní – tvarově se přizpůsobí, na grilu se méně upeče a ještě jednou úplně propeče. Na druhou stranu to může být přesně to, co potřebujete. Tri tip nebo steak (trojúhelníkové grilování) je 1,5-2,5 libry masa, které sedí ve spodní části svíčkové. Chutná opravdu bohatě a obecně bude obsahovat méně tuku než různé kusy.

Denverský steak

To je neuvěřitelně objemný kousek! Je tam trochu mramorovaného tuku, ale ne do extrému. Jedná se o extrémně flexibilní střih. Denverský steak je nepopiratelně dobře známý steak, který pochází ze základního řezu masa. Je jemné, s příjemnou mohutnou chutí a má hodně mramorování. Střih je z ramene (což dostává tunu aktivity).

Hrudník

Hrudník se obvykle používá na gril, hamburger nebo pastrami. Vyřezává se z prsou nebo spodní části hrudi hamburgeru. Tyto svaly podpírají asi 60 % tělesné hmotnosti mléčného skotu, mají tedy hodně pojivové tkáně. Mělo by se vařit přesně, aby změkla pojivová tkáň. Slavné kuchařské strategie jsou koření, marinování a následné vaření s postupnou intenzitou, jako je pomalý vařič nebo gril nebo uzení. V pomalém sporáku je to 8 hodin za 3 libry.